Organizator:

O targach

Podziel się

BILETY Katalog Wystawców Zlot Caravaningowy

Warsaw Caravaning Festiwal to nowy pomysł na wydarzenie caravaningowe, które przyciągnie każdego pasjonata podróży i niezależności 

Miejsce organizacji imprezy: Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Organizatorami imprezy są: Grupa MTP, która już od lat przyczynia się do rozwoju branży caravaningowej, organizując wydarzenia targowe i kongresowe oraz Polska Grupa Caravaningowa, natomiast głównymi partnerami zostali Polski Związek Motorowy, Camprest.com oraz Polski Caravaning. Całość odbędzie się pod patronatem Caravans Salon Poland. 

Kompleksowe wydarzenie caravaningowe w festiwalowym klimacie

WCF jest kompleksowym wydarzeniem skierowanym do wszystkich fanów i pasjonatów kamperów i przyczep kempingowych. Podczas majowego weekendu na terenie Toru Służewiec, uczestnicy będą mogli między innymi:

  • zobaczyć najnowsze kampery i przyczepy w strefie EXPO, gdzie czołowi dealerzy zaprezentują swoją ofertę
  • odwiedzić strefę RENT YOUR CAMPER (wypożyczalni) – i zaplanować swoje wakacje czy wyprawę w kamperze lub z przyczepą
  • wziąć udział w ZLOCIE CARAVANINGOWYM
  • zobaczyć odbywające się na Torze Służewiec WYŚCIGI KONNE
  • spotkać ulubionych Vanliferów oraz pasjonatów w Strefie Retro by CamperMajstry. 

Impreza będzie miała charakter plenerowy i festiwalowy tworząc wyjątkowe miejsce dla integracji środowiska caravaningowego z targami branżowymi, dając niezliczone możliwości zarażania nowych osób pasją do caravaningu.

TEMATYKA TARGÓW: 

KAMPERY I KAMPERVANY 

Najnowsze oraz bestsellerowe kampery, integry, półintegry, alkowy a także coraz popularniejsze kampervany i kampery 4x4. Nasi wystawcy zaprezentują pełen przekrój pojazdów kempingowych dostosowanych do różnych wymagań i planów podróżniczych. Zwiedzający zobaczą zarówno konstrukcje światowych marek jak: Hymer, Dethleffs, Adria czy Chausson jak również wielu Polskich, renomowanych producentów i ich niejednokrotnie spersonalizowane rozwiązania dla najbardziej wymagających. 

PRZYCZEPY KEMPINGOWE 

Wystawcy zaprezentują różnego typu przyczepy kempingowe z każdego segmentu od małych dwuosobowych, po konstrukcje przystosowane dla dużych rodzin i zaprojektowane na każde warunki pogodowe. Od rozwiązań polskiej fabryki Niewiadów aż po duże i luksusowe modele Hobby, Tabbert, Hymer-Eriba czy Dethleffs. 

 

 

ZLOT CARAVANINGOWY 

Ważnym i atrakcyjnym dla "caravaningowców" punktem imprezy jest Zlot. Przygotowaliśmy miejsce dla około 140 ekip, tak aby uczestnicy spędzili ze sobą trzy dni komfortowo i w dobrej zlotowej atmosferze, w pięknej scenerii Służewca. 

WYSTAWCY

Wśród wystawców nie zabraknie znanych, czołowych marek i firm zajmujących się caravaningiem w Polsce a także polskich producentów pojazdów i akcesoriów. Swój udział potwierdziły firmy takie jak: CarGO, Grupa Elcamp, Warszawskie Centrum Caravaningowe, Centrum Campingowe, Vannado, ProCamp, Hymer Poznań, ACV Adventure, MTT System czy Campery Wadowscy. 

Listę wystawców edycji 2023 można znaleźć TUTAJ 

TEREN IMPREZY

Teren naszego Festivalu odbywającego się na Służewcu w dniach 13-14 maja (zlot od 12 maja) został podzielony na kilka stref:

EXPO - miejsce gdzie nasi wystawcy będą prezentować kampery, przyczepy, akcesoria i usługi związane z caravaningiem i turystyką

STREFA VANLIFE - strefa gdzie będzie można spotkać podróżników i vanliferów, porozmawiać i podziwiać oryginalne pojazdy

STREFA WYŚCIGOWA - dostępna tylko w trakcie wyścigów konnych w sobotę i niedzielę od 13:30-19:00 - w cenie biletu na Warsaw Caravaning Festival oraz w cenie Parceli na ZLOT jest również możliwość oglądania wyścigów. 

ZLOT - strefa przeznaczona jedynie dla uczestników Zlotu Caravaningowego, w której na podstawie wykupionej parceli można przebywać od piątku od 15:00 do niedzielnego wieczoru.

GASTRONOMIA - miejsce gdzie w godzinach trwania Festivalu można skorzystać z oferty znajdujących się tam food-trucków czy namiotów. Również w tym miejscu odbędzie się Biesiada dla uczestników Zlotu. 

SCENA - tutaj obędą się spotkania, wykłady, prelekcje i część artystyczna imprezy

STREFA RETRO - strefa przygotowana we współpracy z grupą Camper Majstry. Będzie można podziwiać klasyki caravaningowe i inne ciekawe pojazdy sprzed lat

SERWIS - miejsce, w którym będzie można zrzucić szarą wodę i napełnić zbiornik nową